[ad_1]

Браконьєри на Полтавщині незаконно виловили 270 кг риби вартістю більш, ніж 100 тисяч гривень

Вчора, 10 серпня, Полтавський рибоохоронний патруль виявив 8 одиниць браконьєрських знарядь на Кременчуцькому водосховищі.

«10 серпня 2021 близько 6 години ранку працівниками Сектору поліцейської діяльності на воді Кременчуцького районного УП ГУНП в Полтавській області на березі водойми Кременчуцького водосховища було виявлено автомобіль з причіпом, в якому знаходилося 8 од. мисинових сіток (600 метрів) з рибою», — повідомляє Полтавський рибоохороний патруль.

Інцидент стався неподалік від с. Пронозівка Кременчуцького району (колишній – Глобинський) Полтавської області.

На місце вказаної події оперативно прибули держінспектори Полтавського рибоохоронного патруля та з працівниками СОГ ВП №1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області було проведено спільне документування порушення Правил рибальства, що містить ознаки кримінального проступку.

Рибоохоронцями оформлено акт безгосподарського майна, власник якого не встановлений.

Держінспектором подано заяву про встановлення власника безгосподарського майна та притягнення останнього до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Під час огляду було виявлено та вилучено, згідно акту, 270 кг риби, а саме 859 одиниць: синець — 400 екз., плітка – 320 екз., судак – 74 екз., карась сріблястий – 65 екз.

Тим самим нанесено збитки рибному господарству України і становлять 100 045 грн.

Браконьєри на Полтавщині незаконно виловили 270 кг риби вартістю більш, ніж 100 тисяч гривень, фото-1
Браконьєри на Полтавщині незаконно виловили 270 кг риби вартістю більш, ніж 100 тисяч гривень, фото-2
Браконьєри на Полтавщині незаконно виловили 270 кг риби вартістю більш, ніж 100 тисяч гривень, фото-3
Браконьєри на Полтавщині незаконно виловили 270 кг риби вартістю більш, ніж 100 тисяч гривень, фото-4

Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів здійснювався відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 № 1209.

Заборонені знаряддя лову, незаконно добуті водні біоресурси та автомобіль УАЗ з причіпом вилучено до відповідного рішення суду.

Відомості про даний кримінальний проступок працівниками поліції внесено до ЄРДР за статтею 249 (Незаконне зайняття рибним промислом) Кримінального кодексу України.

Слідчі дії тривають. Наразі встановлюється особа, яка була причетна до скоєного правопорушення.

Полтавський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Здійснюються рейди на виконання Плану спільних заходів з Національною поліцією Полтавської області щодо посилення охорони водних біоресурсів та боротьби з браконьєрством на 2021 рік.

В Управлінні Держрибагентства у Полтавської області функціонує телефонна «гаряча лінія» за номерами: (067) 329 -29-22 та (067) 329-39-66.

Довідково:

Використання заборонених знарядь лову є грубим порушенням правил рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП) та передбачає штраф до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів чи без такої.

Залежно від заподіяних збитків (а саме нанесення істотної шкоди), може також наступити кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Дана стаття передбачає накладання штрафу від 17 000 до 51 000 грн або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Читайте також: У Полтавській області тимчасово заборонять вилов раків

[ad_2]

Источник: 0532.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *