[ad_1]

5-го вересня у кінотеатрі «Візорія Колос» відбулося офіційне закриття десятого Всеукраїнського екологічний фестивалю документального кіно «Полтава-Док».

Цього року на ньому представили 51 роботу від 35 авторів. Свої картини на розсуд журі подали учасники із Дніпра, Житомира, Кременчука, Миколаєва, Полтави, Тячева,  Херсона та інших міст України.

Перед урочистою церемонією нагородження учасниками та гостям показали фільм про історію фестивалю із 2010 по 2021 рік, щоб продемонструвати, що усім причетним до «Полтава-Док» дійсно є чим пишатися.

У Полтаві завершився десятий Всеукраїнський екологічний фестиваль документального кіно «Полтава-Док» (ФОТО), фото-1
У Полтаві завершився десятий Всеукраїнський екологічний фестиваль документального кіно «Полтава-Док» (ФОТО), фото-2

Перед нагородженням до присутніх звернувся Олександр Калашник, член Національного союзу кінематографістів України, викладача кіно і телебачення Луганського національного університету, незмінний директор фестивалю.

Дуже вдячний усім, хто пройшов випробування роками, і був і вчора, і сьогодні з нами. Я маю надію, що те що ми робимо, не згине у ваших душах, а буде жити!

Далі члени шанованого журі перейшли до нагородження тих, хто був причетний до створення та існування фестивалю.

Так, відзнаку «Вірне рішення» отримав Володимир Годзенко, керманич обласної культури у 2010-му році.

Це – людина, яка повірила у наш фестиваль і одразу мене підтримала. Цей крок дав поштовх і я не зупинився! – згадав Олександр Калашник.

Також свою відзнаку отримав Сергій Журавльов, скульптор, який створив символ «Полтава-Док».

Памятними нагородами відзначили метра українського кіно Бориса Савченка, єдиного незмінного члена журі на протязі десяти років Миколу Січкаря, фотографа фестивалю Володимира Масюка та оператора Дмитра Вовка.

Нагороду отримав Микола Січкар — незмінний член журі

Далі перейшли до церемонії нагородження переможців конкурсу. Свої дипломи за «Вдалий дебют» та за «Патріотичну спрямованість» отримали фільми «Легенди Чернечого яру» та «Хрещатик 1941-го. Злочини НКВС. Харків 1940» Юлії Борисенко.

За «Вірність ідеям фестивалю» нагородили фільм «Тумани Малібу» Миколи Теряника. «За збереження історії краю» відзначили фільм В’ячеслава Майбороди та фільм «Аліса» Юрія Пузирьова. «За кращий задум та втілення» отримав нагороду фільм «Святині Бердичева» Ірини Перебийніс. А за перемогу у номінації «Мистецтво жити» фільм «Гра» Костянтина Холодняка.

Цілу низку нагород фестивалю зібрав Денис Зозуля: відзнаку «За художнє сприйняття світу» за фільм «Символізм Володимира Бенфіалова»; «Приз журі» за фільм «Колесо», а також «Людина та природа» за фільм «Колесо».

Мій фільм матиме продовження. І цей фестиваль не останній – він перший! – сказав після нагородження Денис Зозуля.

Ще кілька нагород зібрав оператор Дмитро Вовк за кращу операторську роботу у стрічці «І в краплі відобразиться океан» та «За кращу режисуру» фільму «Борщик у глиняному горщику», також – відзнаку у номінації «Людина та природа 2010-2021» за фільм «Весільний коровай».

У номінації «Мистецтво жити» серед переможців 2010-2021 нагороду за фільм «Кавалери» одержав пан Булига.

Після усіх урочистостей слово знову взяв Олександр Калашник.

Я бажаю вам щастя і здоровя, бажаю вам успіху і процвітання. І сповіщаю про закриття десятого екологічного фестивалю документального кіно «Полтава-Док», — урочисто сказав директор фестивалю.

Допомогу у проведенні фестивалю надавали Державне агентство із питань кіно України та департамент культури і туризму Полтавської ОДА, інформаційна підтримка – рекламна агенція «Бойко» та 0532.ua.

Стежте за усіма новинами Полтави та області у нашому Telegram

[ad_2]

Источник: 0532.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *