[ad_1]

У Полтаві просто неба відкрилась виставка про злочини росії проти медіа в Україні (ФОТО)

У Полтаві біля театру імені Гоголя сьогодні, 25 квітня, відкрилась вулична виставка «War is not over yet» (війна ще не закінчилась), присвячена загиблим, полоненим та постраждалим від російської агресії робітникам медіа. На чисельних фотостендах біля входу у театр світлини та історії цих людей.

У Полтаві просто неба відкрилась виставка про злочини росії проти медіа в Україні (ФОТО), фото-1

Перед відкриттям виставки виступили відомі в місті та в Україні спікери, серед них Ольга Герасим’юк, Тетяна Терен, Ксенія Дворнікова, Надія Кучер та Олег Пустовгар. Подивитись фото героїв, а також послухати промови прийшло чимало молоді.

У Полтаві просто неба відкрилась виставка про злочини росії проти медіа в Україні (ФОТО), фото-2
У Полтаві просто неба відкрилась виставка про злочини росії проти медіа в Україні (ФОТО), фото-3

— Ця виставка — це хроніка російських злочинів проти медіа в Україні. Це вшанування тих, хто загинув, і це прояв нашої вдячності тим журналістам, які продовжують далі розповідати правду про війну в Україні, підкреслює ведуча відкриття виставки Ілона Довгань.

У Полтаві просто неба відкрилась виставка про злочини росії проти медіа в Україні (ФОТО), фото-4

Від 24 лютого 2022 року через збройну агресію РФ загинуло 53 медійники. Тільки вчора кількість вбитих працівників цієї галузі сягала 51-ї людини, на жаль, за сьогодні обірвалось життя ще двох. Зокрема, стало відомо про загибель на війні радіоведучого з Луганщини Дмитра Сірика. Він більше 15 років пропрацював на радіо у рідному Сєверодонецьку.

За словами Ілона Довгань, 8 журналістів померли, виконуючи професійні обов’язки, 45 як військовослужбовці або внаслідок обстрілів та катувань. Щонайменше 17 журналістів поранили, а 20 досі знаходяться в полоні.

Серед загальної кількості загиблих — 26 районних журналістів. Найстаршому з них було 78 років, чоловіка закатували в окупованому Маріуполі.

— Під час окупації Чернігівщини журналісти як партизани проповзали в небезпечну зону без техніки, аби сфотографувати і передати «на велику землю» інформацію світу, що відбувається там. Їх розповіді гідні не лише репортажів, а книг і фільмів, каже Ольга Герасим’юк, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Пані Ольга також нагадує, що українські журналісти гинуть на війні вже 9 років, починаючі з російської окупації Криму та частини Донбасу.

У Полтаві просто неба відкрилась виставка про злочини росії проти медіа в Україні (ФОТО), фото-7

— Серед цих людей не лише журналісти це всі медійники — оператори, редактори, водії, провайдери. Серед них усі, хто з мікрофоном, камерою в касках з написом «преса» ідуть туди, уточнила Герасим’юк.

Понад 200 редакцій закрилися через війну та постійні обстріли росіян, каже Надія Кучер, регіональна представниця Інституту Масової Інформації в Полтаві. За її словами, росіяни цілеспрямовано обстрілюють телевежі, щоб ввести українців в інформаційну дестабілізацію та помістити нас в інформаційний вакуум. Зокрема, окупанти атакували телевежі у Києві, Харкові, Рівному, Ізюмі, Запоріжжі та Лисичанську.

— З початку повномасштабної війни Інститут масової інформації фіксує медійні злочини росії. Зараз ми маємо таку статистику: за рік та два місяці з початку повномасштабного вторгнення росія скоїла 509 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Ми зафіксували 14 зникнень журналістів та 21 викрадення, розповідає Надія Кучер.

У Полтаві просто неба відкрилась виставка про злочини росії проти медіа в Україні (ФОТО), фото-10
У Полтаві просто неба відкрилась виставка про злочини росії проти медіа в Україні (ФОТО), фото-11

Вперше подібна виставка відбулася минулого року у Львові. Саме це місто на початку російського вторгнення стало медіа-хабом, де зареєструвались біля 500 іноземних ЗМІ. Тоді виставка була закликом до них і закордонних дипломатів, аби вони називали війну війною, пояснює Тетяна Терен, виконавча директорка Українського ПЕН.

— Закордонні медіа говорили про «кризу», про «конфлікт», про «агресію». Згодом вони почали говорити, що це війна путіна проти України, війна російського уряду проти України. Весь час було таке відчуття, що вони уникають слова «війна». Тому наша перша виставка називалась «Називайте війну війною», пригадує Тетяна Терен.

У Полтаві просто неба відкрилась виставка про злочини росії проти медіа в Україні (ФОТО), фото-12

Вона додає, що після того, як одне іноземне видання вийшло зі статтею з закликом до України про капітуляцію, вітчизняне видання «Європейська правда» випустило матеріал у відповідь, де зокрема були слова, що війна ще не закінчена. Ця фраза стала наступним меседжем соціального заходу.

У Полтаві просто неба відкрилась виставка про злочини росії проти медіа в Україні (ФОТО), фото-13

Крім Львова, виставку також побачили у Києві, Боярці, Вінниці та Одесі. У Полтаві вона триватиме до 28 травня.

[ad_2]

Источник: 0532.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *