[ad_1]
У Миргороді на Полтавщині з’явилася вулиця імені полеглого героя, військовослужбовця ТрО ЗСУ, депутата міської радиАнатолія Карбана. Також згідно з ухвалою Миргородських депутатів зʼявилися вулиці в пам’ять побратимів Анатолія Карбана — ОлександраФедорченка та ВіталіяШевченка(раніше це була вулиця радянського військового діяча, героя СРСР Василя Лазоренка). А в селі Кибинці вулицю Привокзальну перейменовано на честь полеглого воїна ЗСУ Олега Бабенка. Відповідне рішення у п’ятницю, 8 вересня, ухвалила Миргородська міськрада.«За увічнення памяті Анатолія Карбана проголосувало 24 присутніх на засіданні депутатів міськради, “проти” — жодного», — розповіла інтернет-виданню «Новинарня» донька героя Аліна.
Рішенню передувало громадське обговорення. Пропозиції Миргородському міськвиконкому надіслали донька воїна Аліна й низка патріотичних громадських організацій Миргородщини.
Також Полтавський офіс Українського інституту національної пам’яті (УІНП) пропонував перейменувати вулицю «Миргородських дивізій» у межах частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування» та у відповідності із Законом «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», де сказано, що «імена фізичних осіб присвоюються з метою увічнення пам’яті про осіб, які «внесли вагомий внесок у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, здійснили героїчний вчинок».
«Ваша пропозиція щодо перейменування вулиці «Миргородських дивізій» та присвоєння їй імені Анатолія Карбана долучена до матеріалів громадського обговорення, яке проходить у громаді», -зазначалося у відповіді міського голови Миргорода Сергія Соломахи на лист представника УІНП в Полтавській області Олега Пустовгара. Громадське обговорення відбувалося влітку, у липні і серпні.
Як зауважив Олег Пустовгар: «Назва вулиці «Миргородських дивізій» є втіленням радянських комеморативних практик і не відповідає духу і букві законів України «Про засудження та заборону російської імперської політики в Україні та деколонізації топонімії» та «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Об’єкти топоніміки, названі на честь військових частин армії СРСР використовувалися для пропаганди російського комуністичного режиму. Вигнання з України гітлерівського націонал-соціалістичного злочинного режиму і натомість повернення не менш злочинного російського комуністичного (перемога Колими над Бухенвальдом) не стало перемогою для українського народу, а насправді лише заміною одних окупантів на інших. Справжня перемога для України настала після розвалу СРСР й падіння комуністичного режиму з 24 серпня 1991 року, коли було відновлено незалежність. А остаточна Українська перемога станеться після російсько-української народної війни за незалежність».
Коротко розповімо про героя Анатолія Карбана (позивний «Байда»):
Народився 24 травня 1967 року в селі Остапівка Миргородського району Полтавської області. Після закінчення Полтавського педагогічного інституту працював учителем історії, географії Остапівської середньої школи, згодом — вчителем і директором Трудолюбівської загальноосвітньої школи.
Виховав не одну сотню дітей, прищеплюючи їм любов до Батьківщини, історії, рідної мови. Навчав дітей бути українцями. Займався національно-патріотичним вихованням. Був дотичний до всіх патріотичних організацій (серед них Народний Рух, товариство «Просвіта», козацтво), зборів, починань, одним із яких є дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»).
Був членом Асоціації дослідників голодоморів в Україні. Збирав спогади очевидців Голодомору 1932-1933 років. Анатолій Карбан був осавулом Районового козацького товариства “Миргородський полк українського козацтва Полтавського коша імені Миколи Міхновського”.
Починаючи з 90-х років Анатолія Карбана обирали депутатом Миргородської районної та міської рад. У 2014 року він став головою Миргородської районної ради.
У 2016 році очолив Біликівську гімназію Миргородської міської ради. Анатолій Карбан був учасником Революції на граніті, Помаранчевої Революції та Революції Гідності. За активну участь в останній був нагороджений медаллю “За жертовність і любов до України”. Коли росія вторглася до України у 2014 році, Анатолій Євгенович їздив на передову у якості волонтера, займався вшануванням полеглих героїв-земляків.
З початком повномасштабної війни вступив до лав Миргородського батальйону Полтавської окремої бригади територіальної оборони. Був бойовим медиком стрілецького взводу, головним сержантом військової частини А7314.
З 24.02.22 Анатолій зі своїм підрозділом охороняли стратегічні об’єкти Полтавської області, потім — кордон росії з Сумською та Харківською областями, де разом зі своїм батальйоном тримав позиції під регулярними артилерійськими обстрілами ворога, а згодом виконував бойові завдання на Південному напрямку біля н.п. Гуляйполе. З середини січня 2023 року брав участь у боях за Соледар, а згодом біля н.п. Авдіївка Донецької області. Поліг 12 квітня 2023 року під час бойового виходу внаслідок артилерійського обстрілу біля населеного пункту Тоненьке Покровського району Донецької області. Попрощалися із Анатолієм Карбаном та його побратимом Віталієм Шевченком 17 квітня на Центральній площі міста Миргорода. Поховали загиблого воїна із військовими почестями на Алеї Героїв у Миргороді.
Рішенням 32 сесії Миргородської міської ради від 24.05.2023 року присвоєно звання «Почесний громадянин Миргородської міської територіальної громади» (посмертно).
Полтавський офіс УІНП
[ad_2]
Источник: 0532.ua