[ad_1]
Про всі тонкощі розповідає лікар-стоматолог дитячий комунального підприємства «Міська дитяча клінічна стоматологічна поліклініка Полтавської міської ради» Марія Нестеренко
Гігієна порожнини рота є невід’ємною складовою місцевої профілактики основних стоматологічних захворювань. Зараз випускається велика кількість різноманітних предметів, призначених для гігієнічного догляду за порожниною рота. Це дозволяє диференційовано добирати ці предмети в залежності від стоматологічного статусу, віку та індивідуальних особливостей кожної людини. Завдяки індивідуальному добору предметів гігієни порожнини рота підвищується ефективність гігієнічного стоматологічного догляду.
До предметів гігієни відносяться: зубні щітки, зубні нитки, засоби для очищення спинки язика, іригатори порожнини рота, зубні йоржики, зубочистки, міжзубні стимулятори, предмети для догляду за знімними ортопедичними та ортодонтичними конструкціями.
Зубні щітки
Зубна щітка призначена для чищення зубів і масажу ясен. Застосовується з використанням зубної пасти. Сучасні зубні щітки різноманітні за формою. Їх робоча поверхня складається з синтетичного або натурального волокна різного розміру і жорсткості.Зубні щітки розподіляються:
За типом щетини:
з натуральною щетиною
із синтетичною гладенькою щетиною
із синтетичною мікротекстурною щетиною
За жорсткістю щетини:
дуже м’які
м’які
середньої жорсткості
жорсткі
дуже жорсткі
За розміром робочої частини
дитячі
підліткові
дорослі
спеціального призначення
однопучкові
За способом приведення в дію
мануальні
автоматичні (електричні)
За призначенням
стандартні
ортодонтичні (із серединним заглибленням для ортодонтичної дуги)
спеціального призначення( після хірургічних втручань)
Засоби для очищення спинки язика
Найбільш популярні предмети гігієни — це ложки та скребки для чистки язика, а також підходять звичайна зубна щітка, електрична, або іригатор зі спеціальною насадкою. Головне пам’ятати, що чистка язика – це доповнення до гігієни порожнини рота!
Іригатори порожнини рота (електрогідромасажери) —
насадки, що прицільно подають під тиском струмінь рідини, яка попередньо наливається в резервуар. Ефективні при захворюваннях пародонту і слизової оболонки порожнини рота.
Зубні нитки (флоси)—
призначені для очищування міжзубних проміжків.Вони ефективні при вузьких важкоочищуваних міжзубних проміжках, скупченості зубів, захворюваннях пародонту, наявності незнімних ортопедичних та ортодонтичних конструкцій в порожнині рота.
Міжзубні щітки (йоржики)-
призначені для очищення широких міжзубних проміжків, просторів під незнімними ортодонтичними дугами, ділянок під промивними частинами мостоподібних протезів і просторів між брекетами .
Зубочистки—
призначені для видалення залишків їжі з міжзубних проміжків та нальоту з апроксимальних поверхонь зубів.
Міжзубні стимулятори-
це еластичні конуси із гуми або м’якого пластика різного ступеня жорсткості, призначені для масажу ясенних сосочків та очищення міжзубних проміжків.
Вибір предметів індивідуальної гігієни залежно від віку дітей:
— з моменту прорізування першого зуба до 2-3р(серветки,спеціальні зубні щітки)
— 2-3роки-6 років(дитяча зубна щітка)
— 6-12 років(дитяча та підліткова зубна щітка)
—понад 12 років(підліткова та доросла зубна щітка)
Для правильного підбору предметів гігієни порожнини рота краще звернутися за консультацією до лікаря-стоматолога.
[ad_2]
Источник: 0532.ua