[ad_1]

Чергова провокація РФ на тимчасово окупованих територіях

13 жовтня п.р. в українській делегації Тристоронньої контактної групи повідомили про затримання в районі ділянки розведення сил біля Золотого Луганської області громадянина РФ Андрія Косяка 1978 р.н., який, бувши розвідником одного з підрозділів т.зв. «6-го отдельного мотострелкового козачьего полка имени атамана Матвея Платова народной милиции ЛНР», прикриваючись роботами з розмінування та використовуючи символіку Спільного центру з контролю та координації (СЦКК) Спеціальної Моніторингової Місії (СММ) ОБСЄ, фактично у складі диверсійної групи здійснював розвідку позицій українських військових. Під час затримання у Андрія Косяка вилучили зброю та боєприпаси.

16 жовтня п.р. близько 200 проросійських демонстрантів влаштували пікет та заблокували вхід до готелю у м. Донецьк, де проживають спостерігачі ОБСЄ. Пікетувальники вимагали звільнення диверсанта Андрія Косяка. З цього часу бази СЦКК СММ ОБСЄ у містах Донецьк і Горлівка заблоковано, чим зірвано завдання Спостережної Місії з дотриманням в регіоні режиму «тиші» та Мінських домовленостей. Крім того, зазначене змусило фактично призупинити діяльність СЦКК СММ ОБСЄ в ТОТ Донецької області з міркувань безпеки.

Здавалось би, який зв’язок між затриманням ворожого диверсанта та блокуванням СММ ОСБЄ і до чого тут Російська Федерація?! А ось до чого…

У підсумковому рішенні саміту в Нормандському форматі, який відбувся у м. Париж 9 грудня 2019 року, був зафіксований обов’язок гарантувати безпечну роботу і повний доступ СММ ОБСЄ на всій території України, у т.ч. на ТОТ Донецької та Луганської областей. Зазначене було підтримано у т.ч. і РФ в особі її президента В.Путіна. Однак, з 2014 року фактичний контроль над окупованою територією Донбасу здійснюється РФ, а це означає, що саме Росія несе пряму відповідальність за блокування роботи СММ ОБСЄ в окупованих районах Донецької області. Крім того, затриманий Андрій Косяк не належав і не міг належати до СЦКК з огляду на те, що центр був створений ще в 2014 році у рамках реалізації Мінських домовленостей, його сторонами були Україна, Росія та ОБСЄ як посередник. Але, після того, як у 2017 році російська сторона припинила участь своїх представників у СЦКК, Спільний центр фактично функціонує за участі представників України та ОБСЄ. Крім того, Росія не визнала що затриманий росіянин, який до того ж є членом незаконного збройного формування, є представником РФ у СЦКК.

Здавалось би, чому стільки галасу навколо звичайного затримання українського військовими чергового російського диверсанта, та ще й зі зброєю та боєприпасами?! Не виключено через анонсування проведення чергового засідання «чотирьох» у рамках Нормандського формату найближчим часом.

Можливо, росіяни в черговий раз штучно створили проблемну ситуацію, «вирішення» якої вони планують продемонструвати на переговорах міністрів закордонних справ у Нормандському форматі. Це доволі цинічна тактика – штучно створюєш нові проблеми, щоб відзвітувати про їхнє «вирішення» на переговорах і не вирішувати реальні проблеми, які існували до цих штучно створених. Але такою є російська тактика у реаліях сьогодення на Донбасі з роздмухування збройного конфлікту.

[ad_2]

Источник: 0532.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *